Nowe godziny pokazów legnickich fontann

Nowe godziny pokazów legnickich fontann

Zrewitalizowane, zabytkowe fontanny w części francuskiej w legnickim Parku Miejskim zyskują coraz większą popularność wśród mieszkańców i gości. Zapraszamy do odwiedzenia tej urokliwej części parku i jej głównej atrakcji – fontann oraz  pokazów specjalnych z wodą , światłem i dźwiękiem. Teraz fontanny funkcjonują w nowych godzinach.

Jeżeli przyjedziesz na pokazy samochodem, zaparkuj auto na parkingach przy al. 100-lecia Odzyskania Niepodległości, tuż przed wyremontowanym wejściem do parku. Stąd do fontann i innych urokliwych miejsc w parku jest tylko kawałek drogi.

 

Fontanny pracują :

maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, do 15 października – od poniedziałku do czwartku, w godz.  od godz. 10 00 do godz. 2200.,  od piątku do niedzieli, w godz.  od godz. 10 00 do godz.22 10.

 

Pokazy 10 minutowe  – woda ( cztery obrazy)

maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień – do 15 października – piątek , sobota i niedziela ,

od godz. 12 00 w pełnych godzinach do godz. 22 00. W pełnych godz. po zmierzchu praca przez 10 minut programu woda i światło, składającego się z 4 obrazów. Ostatni pokaz 10 minutowy ( woda + światło ) kończy pracę fontanny, o godz. 22 10 . Zegar astronomiczny po zmierzchu uruchamia światło kolorowe.

 

Pokazy specjalne 20 min woda + światło + dźwięk

maj, czerwiec, lipiec, sierpień: piątek , sobota, niedziela, o godz. 21 30 , wrzesień: piątek , sobota, o godz. 19 40, do 15 października: piątek, sobota, o godz. 18 40.