Kościół Mariacki w Legnicy dla zwiedzających od środy

Kościół Mariacki w Legnicy dla zwiedzających od środy

Rozpoczął się sezon turystyczny w Kościele Mariackim w Legnicy. Zwiedzać będzie można, tak jak co roku o stałych porach: środa-piątek 11.00-16.00; sobota 13.00-18.00; niedziela 15.00-18.00.

Zwiedzanie kościoła oraz wyjście na wieżę widokową możliwe będzie po zakupieniu cegiełki, której cena jest symboliczna, niezmienna od 5 lat, w cenie 3 zł/dzieci i młodzież oraz 6 zł/dorośli. Dochód z cegiełek przeznaczony jest na Fundusz Renowacji Kościoła.

Szczegółowe informacje, dotyczące ruchu turystycznego i zwiedzania znajdują się na stronie internetowej parafii: www.legnica.luteranie.pl w zakładce https://legnica.luteranie.pl/informacje-dla-zwiedzajacych

– W dalszym ciągu ze względu na czas sytuacji epidemicznej w trosce o zdrowie i komfort zwiedzających, jesteśmy zobowiązani do wdrożenia środków ostrożności, m.in. takich jak konieczność dezynfekcji rąk przy wejściu do kościoła, zwiedzanie w maseczkach,  zachowanie bezpiecznych odległości pomiędzy zwiedzającymi. Dodatkowo do 50 ograniczona będzie liczba osób jednocześnie znajdujących się w kościele, a do 5 ograniczona będzie liczba osób jednocześnie znajdujących się na tarasie widokowym wieży. Wierzę, że te ograniczenia nie wpłyną na zainteresowanie naszym pięknym zabytkiem – mówi ks. Jerzy Gansel, proboszcz parafii ewangelicko-augsburskiej w Legnicy.

Źródło: portal.legnica.eu