Sierpniowe śniadania na trawie w Parku Miejskim

Sierpniowe śniadania na trawie w Parku Miejskim

W sobotę 14 i w niedzielę 22 sierpnia zapraszamy na dwie odsłony znanych i lubianych legnickich śniadań na trawie. Piknikowe spotkania z atrakcjami rozpoczynają się na Polanie Angielskiej, w parku Miejskim od godz.11.00 do 14.00.

Pierwsze letnie spotkanie (14.08) pod nazwą Śniadanie na trawie. Tak oddycha Legnica! będzie dedykowane zdrowiu, profilaktyce jak i regeneracji po przejściu Covid-19. W ramach wydarzenia zostanie zainaugurowany projekt Tak Oddycha Legnica (FB/Tak oddycha Legnica FB/Projekt Zdrowie), którego twórcami są UM Legnica i Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Legnicy, a partnerem Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking. Wspierać wydarzenie będzie również Studio Jogi JogaBella z Legnicy oraz LPWiK.

Prozdrowotne warsztaty Tak Oddycha Legnica poprowadzą fizjoterapeuci z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy Justyna Bugała-Szpak, Ewelina Andrusiak oraz Katarzyna Traczuk- Bernat, zajmujący się na co dzień pacjentami po przebytej chorobie Covid-19.  Tutaj spodziewajcie się solidnej dawki wiedzy związanej z technikami wzmacniania organizmu poprzez aktywność fizyczną jaką jest Nordic Walking, nasz oddech oraz dieta. Przekazana wiedza przyda się zarówno osobom, które zmagają się z następstwami choroby jak spadek kondycji, duszności, zaburzenia koncentracji i pamięci, jak również osobom narażonym na zachorowanie na Covid-19.

Na wspólnym, rodzinnym śniadaniu będziemy mogli wziąć również udział w familijnej jodze z elementami technik jogicznego oddychania (pranajamy), które poprowadzi legnicka joginka Julia Zielińska- Stefaniak, właścicielka studia jogi JogaBella oraz twórca projektu Kinder Joga z Julką.

Dodatkowo podczas sobotniego pikniku mieszkańcy będą mogli spisać się razem z pomocą pracownika urzędu w mobilnym punkcie Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021. Każdy, kto chciałby skorzystać z takiej możliwości musi mieć ze sobą swój numer pesel oraz numery pesel domowników.

Drugie spotkanie na Polanie Angielskiej (22.08) to nie lada gratka dla miłośników tańca, ruchu i gimnastyki. Śniadanie na trawie. Taniec, radość i chill! Będzie pełnym pozytywnych emocji tanecznym i radosnym wydarzeniem łączącym pokolenia, a to dzięki  partnerom – co dopiero otwartym legnickim studio tańca „Taniec do kwadratu” oraz animatorkom z Fiki Miki Animacje. Na piknikujących legniczan będą czekać warsztaty tańca w rożnym stylu, zumba, kubańska salsa solo czy tik tkok dance. A wszystko będzie zwieńczone jogicznym rozciąganiem i głębokim relaksem.

Organizatorzy pomyśleli też o najmłodszych pociechach, które podczas obydwu wydarzeń będą mogły bawić się z animatorami, wziąć udział w grach i zabawach. Czekać na nie będą m. in.:  bańki mydlane, warsztaty artystyczne, mega gry planszowe, klocki konstrukcyjne, zabawy z bajkowymi postaciami i wiele innych!

Na wszystkich uczestników czekać będzie również pyszna i darmowa lemoniada z saturatora LPWiK.

Na każde ze spotkań należy wziąć ze sobą: kijki do Nordic Walking (14.08), matę do ćwiczeń, kocyk lub leżak, własny kubek na lemoniadę z saturatora i butelkę na wodę, śniadanie ….oraz oczywiście pozytywną energię!

W razie złej pogody wydarzenie zostanie odwołane lub przesunięte na inny termin, o czym organizator poinformuje na profilach społecznościowych Miasto Legnica w dniu imprezy, przed jej rozpoczęciem.

 

Program:

14.08, godz.11.00-14.00

Śniadanie na trawie. Tak oddycha Legnica!

od 11.00 – Familijna joga z elementami jogicznych technik oddychania z Julią Zielińską- Stefaniak,

od 12.00

– Nordic Walking z elementami technik oddechowych z fizjoterapeutą oraz instruktorem Nordic Walking Eweliną Andrusiak

– Konsultacje dietetyczne z dietetykiem klinicznym Katarzyną Traczuk- Bernat

od 13.00 – Warsztaty oddychania z fizjoterapeutą Justyną Bugałą-Szpak

 

oraz animacje i gry dla najmłodszych: bańki mydlane, mega planszówki, warsztat robienia mydełek glicerynowych, klocki konstrukcyjne, zabawy artystyczne i taneczne

Mobilny Punkt Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021

Partnerzy: Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Legnicy, Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking, Projekt Zdrowie, Studio Jogi JogaBella, LPWiK, Fiki Miki Animacje

 

Śniadanie na trawie. Taniec, radość i chill!

22.08, godz.11.00-14.00

od 11.00 – Tik Tok Dance z Fiki Miki Animacje

od 12.00 – salsa kubańska solo/zumba/joga z instruktorkami Studio „Taniec do Kwadratu”

oraz animacje i gry dla najmłodszych: bańki mydlane, mega planszówki, warsztat robienia łapaczy snów, klocki konstrukcyjne, zabawy artystyczne i taneczne

Partnerzy: Studio „Taniec do Kwadratu”, LPWiK, Fiki Miki Animacje

Źródło: https://portal.legnica.eu