Nordic Walking instruktażowo

Nordic Walking instruktażowo

Lato, wakacje i okres urlopowy to wyśmienita okazja do poprawienia swojej formy fizycznej. KGHM jako firma społecznie odpowiedzialna, dokłada wielu starań w zakresie dbania o zdrowie swoich pracowników, ich rodzin i mieszkańców regionu – dlatego też proponuje skorzystanie z projektu „Nordic Walking Instruktażowo”.

To projekt uruchomiony w ramach szerokiego programu społecznej odpowiedzialności EKO-Zdrowie. KGHM razem z utytułowanymi sportowcami pochodzącymi z Zagłębia Miedziowego Natalią Czerwonką, Arkadiuszem Michalskim i Radosławem Kawęckim proponują trasy marszu w Legnicy, Lubinie i Głogowie.

Na stronie projektu https://kghm.com/pl/nordic-walking-instruktazowo można obejrzeć filmy z ćwiczeniami, pobrać mapy tras i uzyskać szereg cennych informacji, które pozwolą każdemu chętnemu w poprawny sposób korzystać z walorów marszu z kijami.

Rekreacji mogą towarzyszyć również wymierne efekty w postaci ogólnej poprawy sprawności naszego aparatu ruchowego. Stąd też każdy, kto zdecyduje się skorzystać z uroków proponowanych tras, może je przejść korzystając z cennych informacji i podpowiedzi doświadczonych instruktorów nordic walking.

Nordic walking to aktywność dla każdego bez względu na wiek i kondycję. Działa na organizm tak jak bieganie, ale nie obciąża nadmiernie stawów i kręgosłupa. Odciąża za to stawy biodrowe i kolanowe, lędźwiowy odcinek kręgosłupa, rozluźnia także napięcie mięśni barków, szyi, grzbietu. Poza tym nie wymaga specjalistycznego sprzętu oraz w bezpieczny sposób (z niewielkim ryzykiem kontuzji) angażuje do 90 proc. mięśni ciała.

Zachęcamy do skorzystania z Nordic Walking Instruktażowo.