20 marca startuje Tydzień Siły Kobiet. Wszystkie wydarzenia online

20 marca startuje Tydzień Siły Kobiet. Wszystkie wydarzenia online

Już 20 marca(sobota) Legnica rusza z wydarzeniami, które dostarczą paniom i nie tylko prawdziwą dawkę pozytywnej energii. Muzyczne show, porady o zdrowiu i urodzie oraz motywacyjne podcasty!

Tydzień Siły Kobiet rozpoczynamy 20 marca od mocnego uderzenia – energetycznym koncertem zespołu  Roxanne – Roxette Tribute Band, który obejrzymy w sieci.

Covery tego znanego zespołu z lat 80’ i 90’ pozwolą nam oderwać się od codzienności, dać chwilę rozrywki i relaksu. Koncert odbędzie się bez udziału publiczności.  Obejrzymy go na profilu Miasto Legnica na Facebooku i Youtubie.

Poniedziałek (22 marca) organizatorzy zaczynają od zadbania o zdrowe ciało i umysł razem z Centrum Rehabilitacyjnym Mati-Med M. Gęstwa. Dowiecie się m. in. jak przeprowadzić domowy trening mięśni dna miednicy, z jakimi dolegliwościami i konsekwencjami wiązać się może cesarskie cięcie przy porodzie czy też w jaki sposób przeprowadzić autoterapię najczęstszych problemów zdrowotnych trapiących ciało kobiety. Jakie są to problemy? Dowiecie się oglądając film.

We wtorek (23 marca) zajęcia pilates poprowadzi Marcin Mokrzycki, właściciel nowo otwartego studio Klasycznego Pilatesu w Legnicy. Tutaj możecie się spodziewać profesjonalnego treningu, który będzie miał na celu wysmuklenie sylwetki jak i zbudowanie siły w ciele.

Środa (24 marca) upłynie z zumbą dla mam tańczących z maluchami trzymanymi w chustach. Instruktorką, która poprowadzi zajęcia będzie Magdalena Gęstwa, która na co dzień pracuje w Centrum Rehabilitacyjne Mati-Med M. Gęstwa. Każda mama wie jak trudno znaleźć czas na samodzielną aktywność fizyczną, kiedy ma się małe dziecko. Jeżeli chciałabyś zrobić coś dla siebie, dla swojego ciała, wrócić do formy ale nie chcesz rozstawać się ze swoim maluchem, to ten trening jest dla ciebie. Możesz ćwiczyć nie rozstając się ze swoim małym skarbem. Zajęcia te niosą korzyści zarówno dla ćwiczących mam ale również dla ich dzieci. Taniec pomoże w przyjemny sposób zrzucić zbędne kilogramy, pobudzić endorfiny. Natomiast bliskość i zabawa z dzieckiem wyzwala poczucie szczęścia, wzmacnia więzi, uspokaja i stymuluje zmysły.

Czwartek (25 marca) natomiast będzie przeznaczony na głęboką regenerację ciała, umysłu jak również i uspokojenie zmysłów. Joga to naturalny lek na stres, depresję i stany niepokoju. Asany z jednej strony redukują napięcie będące przyczyną stresu, a z drugiej dotleniają, usuwają zmęczenie i dodają energii. Joga przywraca równowagę psychiczną, a tym samym pomaga walczyć z depresją, niepokojem. To także naturalna terapia zalecana w okresach wyczerpania nerwowego oraz zmniejszonych sił witalnych. W zaproponowanej praktyce przez Piara Ravi Kaur czyli Natalię Norko pozycje zostały dobrane tak, aby działać zarówno odprężająco, jak i energetyzująco na umysł i ciało. Wykonując ją regularnie zapewnisz sobie dobry nastrój oraz uwolnisz się od wewnętrznych napięć. Natalia na co dzień prowadzi zajęcia jogi w Centrum Rehabilitacyjnym Mati-Med M. Gęstwa.

W piątek (26 marca) kobiecy cykl wydarzeń zakończymy kulinarną niespodzianką prosto z Japonii – warsztatem robienia sushi z Koku Sushi Legnica. Zaskoczcie swoich znajomych, przyjaciół i rodzinę nowymi umiejętnościami i zorganizujcie domowe sushi party! Pyszna, egzotyczna i radosna zabawa gwarantowana!

Informujemy też, że 17. Spotkanie Kobiet w Legnicy z Urszulą Dudziak zostało przesunięte z przyczyn niezależnych od organizatora na dzień 26 maja.

Wszystkie wydarzenia transmitowane i udostępniona będą na kanałach społecznościowych Facebook/YouTube/ Miasto Legnica.

Organizatorem Tygodnia Siły Kobiet jest UM Legnica.

Partnerzy: Centrum Rehabilitacje Mati-Med M. Gęstwa, Klasyczne Studio Pilates Marcin Mokrzycki, Koku Sushi Legnica.

Tydzień Siły Kobiet w Legnicy - plakat