Legnica zaprasza uchodźców z Ukrainy na atrakcje kulturalne

Legnica zaprasza uchodźców z Ukrainy na atrakcje kulturalne

Legnickie instytucje pomagają uchodźcom w pozbyciu się traumy spowodowanej wojną w ich raju. Przygotowały dla nich szereg zajęć kulturalnych.

6 kwietnia o godz. 12.00 (środa) w legnickiej Galerii Sztuki odbędą się warsztaty (batik – obraz malowany woskiem) dla dzieci z Ukrainy.

W Galerii Sztuki i Galerii Ring tablice informacyjne o wystawach zamieszczono w dwóch językach – polskim i ukraińskim. Podpisy do wystaw również są dwujęzyczne. Na plakatach zostały przyklejone wlepki w języku ukraińskim.

17 marca 2022 r. w ośrodku dla uchodźców w Legnicy przy ul. Kominka 6 wystąpiły Zespoły „Kyczera” i dziecięca „Kyczerka”. Prezentacje obejrzało kilkadziesiąt osób, zarówno dzieci jak i dorosłych. Mieszkańcom ośrodka zaprezentowano łemkowski pieśni, tańce i stroje. Przeprowadzono także wspólne animacje taneczne i muzyczne. Spotkanie zakończył „koncert życzeń” czyli wspólne śpiewanie piosenek ukraińskich. Mieszkańcy ośrodka nie ukrywali swojego wzruszenia i dziękowali za dostarczone chwile radości pozwalające na zapomnienie chociaż na chwilę o tragedii wojny.