I Międzynarodowe Forum Młodzieży w Legnicy

I Międzynarodowe Forum Młodzieży w Legnicy

26 i 27 października w Legnicy odbędzie się dwudniowe wydarzenie dedykowane młodym ludziom o międzynarodowym charakterze. Tematem przewodnim I Forum Młodzieży będzie równość. Organizację I Forum Młodzieży w Legnicy zapowiedział Prezydent Legnicy w tym roku podczas wydarzenia inaugurującego przygotowania do tego dużego przedsięwzięcia.

– W Legnicy dajemy młodym ludziom warunki do rozwoju i współtworzenia przestrzeni miejskiej. Stajemy się dzięki temu wzorem dla innych miast, ale też miejscem dialogu o sprawach młodzieży. Forum w Legnicy to kolejna przestrzeń do rozmów o naszym regionie, mieście, osiedlu dlatego zachęcam Legniczan do udziału- mówi Tadeusz Krzakowski, prezydent Legnicy.

Międzynarodowe Forum Młodzieży ma przede wszystkim na celu uaktywnienie młodych osób poprzez zachęcanie do rozwijania zainteresowań pozaszkolnych i działalności społecznej, ale także pobudzenie do dyskusji na ważne tematy dotyczące ich samych.

– Tegorocznym motywem przewodnim Forum Młodzieży jest równość. Dużo miejsca poświęcone jest na dyskusję i na wymianę poglądów. Młodzież będzie mogła otwarcie powiedzieć o tym co ją cieszy, raduje, smuci czy irytuje. Wspólnie będziemy szukali odpowiedzi na nurtujące ją pytania – powiedział Jakub Należny – pełnomocnik prezydenta Legnicy ds. dzieci i młodzieży.

Dyskusje będą prowadzone w salach legnickiego hotelu Qubus. Tematyka warsztatów będzie różnorodna: Młodzież kontra nauczyciele, Młodzież kontra duchowni, Młodzież kontra samorządowcy. Wśród panelistów będą Łukasz Puźniecki, burmistrz Polkowic, Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia oraz Tadeusz Krzakowski, prezydent Legnicy.

– Bowiem w Legnicy od lat stawiamy na rozwój kształtowanie postaw prospołecznych, integrujemy Zagłębie Miedziowe i tworzymy miejsca dialogu międzypokoleniowego. Jestem przekonany, że młodzież z Zagłębia Miedziowego również skorzysta z zaproszenia, bo Forum poświęcone w dużej mierze tolerancji i szacunkowi do rówieśników – dodał prezydent Krzakowski.

Podczas dwóch dni oprócz wykładów i dyskusji uczestnicy będą mogli obejrzeć happening oraz pokaz mody. Wśród zaproszonych gości są księża, aktorzy, uczestnicy telewizyjnych programów rozrywkowych jak: „Down the Road. Zespół w trasie”, „Hotel Paradise” czy „Top Model”. Gościem Forum będzie także Krystyna Mazurówna, tancerka i choreografka. Do Legnicy przyjedzie także dwudziestoosobowa grupa młodych ludzi z niemieckiego Wuppertalu – miasta partnerskiego Legnicy.

Forum skierowane jest to uczniów szkół średnich. Warto uczestniczyć w tym spotkaniu. Rejestracja online już rozpoczęta — Legnickie Konferencje SMART CITY (legnica.eu).