Nowoczesna walcownia w Cedyni

Usytuowana w Orsku, na Dolnym Śląsku Huta Miedzi Cedynia jest nowoczesną walcownią przetwarzającą półprodukty pochodzące z dwóch hut: HM „Głogów” i HM „Legnica”, w postaci katody miedzianej, na walcówkę miedzianą i wyroby z miedzi beztlenowej.

HMC rozpoczęła produkcję 9 maja 1979 r. od uruchomienia nowoczesnej linii ciągłego topienia, odlewania i walcowania miedzi o zdolności produkcyjnej ok. 100 tys. ton rocznie.

Pierwszy milion walcówki wyprodukowano w 1999 r., a w 2020 r. – siedmiomilionową milionową tonę walcówki.

W ofercie HM „Cedynia” są też nowe produkty – od 2006 r. drut z miedzi beztlenowej, a od 2009 r. granulat miedziany i z miedzi beztlenowej.

jest nowoczesną walcownią, która przetwarza elektrolitycznie rafinowaną miedź katodową produkowaną w HM Głogów i HM Legnica na walcówkę miedzianą i wyroby z miedzi beztlenowej o najwyższej jakości.

HM Cedynia rozpoczęła produkcję 9 maja 1979 r. od uruchomienia, opartej na belgijskiej technologii Contirod, nowoczesnej linii ciągłego topienia, odlewania i walcowania miedzi o zdolności produkcyjnej ok. 100 tys. ton rocznie.

W latach 1994-2004, wraz z rosnącym zapotrzebowaniem europejskich rynków na wysokiej jakości walcówkę miedzianą, produkcja HM „Cedynia” wzrosła ponad dwukrotnie i w 2007 r. przekroczyła 250 tys. ton. Wprowadzony też został do oferty nowy produkt – drut z miedzi beztlenowej. W 2006 r. została uruchomiona nowa instalacja do produkcji wyrobów z miedzi beztlenowej, oparta na technologii Upcast, która powiększyła zdolności produkcyjne huty o 15 tys. ton miedzi rocznie.