Rzeźby Norberta Sarneckiego w Galerii Satyrykon. Obejrzyj je online

Rzeźby Norberta Sarneckiego w Galerii Satyrykon. Obejrzyj je online

Najnowsza wystawa “Same Asy” – prezentowana w legnickiej Galerii Satyrykon – należy do Norberta Sarneckiego, zdobywcy tegorocznego Grand Prix w jednym z najważniejszych na świecie konkursów dla twórców satyry, czyli Satyrykonu. Wystawę obejrzysz: www.youtube.com/watch?v=_L4240u7vC4.

I choć konkurs kojarzony jest głównie z rysunkiem, to tym razem – po raz drugi w mającej aż 43 lata historii Satyrykonu – międzynarodowe jury postanowiło przyznać główne trofeum rzeźbie. Praca Norberta Sarneckiego pod tytułem “Anomalia klimatyczne” przedstawia przerażoną żyrafę, nieporadnie próbującą ustać na łyżwach. Rzeźba w przejmujący sposób ilustruje zmiany klimatyczne na świecie.

Na wystawie w Galerii Satyrykon można obejrzeć nie tylko “żyrafę”, ale też wiele innych, znakomitych prac tego wybitnego, wielokrotnie nagradzanego podczas Satyrykonu artysty – m.in. rzeźbę “Fryderyk był także Wielkim Smakoszem”, nawiązującą do słynnego pomnika Chopina w Warszawie, jednak w wydaniu Norberta Sarneckiego Fryderyk Chopin jest nie pod wierzbą, a pod wielkim… brokułem.

Ze względu na pandemię nie możemy zaprosić do oglądania prac na żywo, ale proponujemy bardzo ciekawe zwiedzanie wystawy online – z udziałem m.in. autora.

Wystawę obejrzysz: www.youtube.com/watch?v=_L4240u7vC4.