Legnickie Spacery Historyczne cieszą się powodzeniem. Mają już ponad 60 tys. odsłon

Legnickie Spacery Historyczne cieszą się powodzeniem. Mają już ponad 60 tys. odsłon

Legnickie Spacery Historyczne opublikowane na muzealnym Facebooku oraz kanale YouTube filmy, do tej pory uzyskały ponad 61 139 tysięcy odtworzeń i z każdym dniem cieszą się coraz większą popularnością.

Muzeum Miedzi podsumowało właśnie cykl spacerów historycznych. Zapoznaj się z nim:

„W 2019 r. Muzeum Miedzi   rozpoczęło cykl Legnickich Spacerów Historycznych. W ramach projektu zorganizowano siedem spacerów, na których pracownicy muzeum odkrywali przed mieszkańcami miasta i regionu szczególe miejsca związane z historią i kulturą Legnicy. Spotkania spotkały się z ogromnym entuzjazmem legniczan.

W związku z pandemią koronawirusa najnowszą edycję spacerów przenieśliśmy do internetu. Było to możliwe dzięki produkcjom filmowym pt. „Wirtualne legnickie spacery historyczne” realizowanym w ramach programu dotacyjnego „Kultura w sieci”, dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury.

„Wirtualne legnickie spacery historyczne” to 5 podróży z pracownikami muzeum, które odkryły przed widzami ukryte oblicza miasta przypominając jego znane i mniej znane historie.

Wirtualne spacery są znakomitą okazją do poszerzenia wiedzy na dany temat. Ich zaletą jest, że można się do nich dołączyć w każdym momencie i w każdym miejscu. Wysokiej jakości zdjęcia oraz narracja prowadzona przez badaczy legnickiego Muzeum pozwoliły odkryć na nowo miasto, pokazać jego ukryte oblicze, przywrócić zapomniane historie.

W ramach projektu ukazały się następujące filmy:

  • Tajemnice Lasku Złotoryjskiego (28.06),
  • Śladami znanych Legniczan (12.07),
  • Historia zamku legnickiego i jego władców (09.08),
  • Znany i mniej znany Legnicki Tarninów (30.08),
  • Świątynie książąt i mieszczan (27.09).

Były publikowane w niedziele o godzinie 14.00, czyli dokładnie o tej samej porze, w której startowały spacery w 2019 roku.

Muzeum Miedzi w Legnicy serdecznie dziękuje Państwu za tak duże zainteresowanie wszystkimi filmami, które ukazały się w ramach wspomnianego projektu. Łącznie opublikowane na muzealnym Facebooku oraz kanale YouTube filmy, do tej pory uzyskały ponad 61 139 tysięcy odtworzeń i z każdym dniem cieszą się coraz większą popularnością.

Partnerami projektu byli: Miasto Legnica („Legnica. Z nią zawsze po drodze”), Legnicki oddział Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Parafia Ewangelicko-Augsburska w Legnicy, Legnickie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, Parafia p.w. św. Jana w Legnicy, Dolnośląskie Centrum Kształcenia Ustawicznego i Językowego Kadr w Legnicy (Zamek Piastowski) oraz Zespół Szkół Muzycznych w Legnicy. W odcinku „Znany i mniej znany. Legnicki Tarninów” dodatkowymi partnerami filmu byli: Centrum Technologii Audiowizualnych (CeTA), Hotel Rezydencja oraz Przedszkole Integracyjne “Wspólny Świat”.